yaşamak için sevmeli
YAŞAMAK İÇİN SEVMELİ

Join the forum, it's quick and easy

yaşamak için sevmeli
YAŞAMAK İÇİN SEVMELİ
yaşamak için sevmeli
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
En son konular
» İş'te Başarı Duası
CİN NEDİR EmptySalı Mart 23, 2010 11:26 am tarafından bayturk

» Doğum öncesi ve sonrası dua
CİN NEDİR EmptySalı Mart 23, 2010 11:24 am tarafından bayturk

» Nazar Duası
CİN NEDİR EmptySalı Mart 23, 2010 11:22 am tarafından bayturk

» Ağlayan Çocuklar için Dua
CİN NEDİR EmptySalı Mart 23, 2010 11:21 am tarafından bayturk

» Üzüntüyü ve stresi giderme duası
CİN NEDİR EmptySalı Mart 23, 2010 11:20 am tarafından bayturk

» Zehirli hayvan ısırmalarına karşı dua
CİN NEDİR EmptySalı Mart 23, 2010 11:19 am tarafından bayturk

» uyuyamayan birinin edeceği dua
CİN NEDİR EmptySalı Mart 23, 2010 10:36 am tarafından bayturk

» Büyüden kurtulmak için
CİN NEDİR EmptySalı Mart 23, 2010 10:22 am tarafından bayturk

» BÜYÜ ÇEŞİTLERİ VE KORUNMA YÖNTEMLERİ
CİN NEDİR EmptySalı Mart 23, 2010 10:20 am tarafından bayturk

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Mart 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Takvim Takvim

gözlerinin gördüğü her şeyi seviyorum

CİN NEDİR

CİN NEDİR Empty CİN NEDİR

Mesaj  bayturk Cuma Mart 19, 2010 11:16 pm

CİN NEDİR

Hacmi ve kutlesi olmayan ,bu alemde baska bir boyutta yasayan varliklardir.Butun semavi dinlerde, insanlari yaratan o yuce varligin, insanlarla beraber cinleri de yarattigini, insanlardan istedigi kulluk vazifesini, cinlerden de istedigini biliyoruz. Onlarin da bizim gibi topluluklar oldugunu, dogup, yasayip, olduklerini,yiyip ictiklerini, erkek ve kadinlardan olustuklarini, ve bizimle ayni ortamlarda yasadiklarini da biliyoruz.Bizden farkli yonleri ise gorunmemeleri, olan olaylardan ve yasanilan her seyden haberdar olmalari, seyehatleri icin bir vasitaya ihtiyaclarinin olmamasi...Cinler icinde iyi niyetli olanlar oldugu gibi kotu niyetli cinlerin de bulundugunu biliyoruz.

Iste karabasan olayini kotu niyetli cinlere baglayan yorumlardan bazilari.
Bu halk arasinda karabasan denilen seye dinimizce cin denilir ve fatihalarla giderilmeye calisilir.Gece yatmadan Ayetel Kursi okursaniz gelmez.Cunku 7 kere Ayetel Kursi okuyani sabaha kadar iki melek basinda bekler.Keske dinimiz biraz daha yaygin olabilse o bir derya.Destikce icinden neler neler cikiyor insana faydali olan.Bir zamanlar bana da aynisi oluyordu.Mesela bir defasinda ruyamda kendimi gordum.Yatagimda yatiyordum sonra odaya siyah bir karanligin yatagimin yanina geldigini gordum ve sonra uzerime bastirdi konusamiyordum. Eskiden cenabet yatmama baglardim sonra namaz kilmaya basladim.Simdi cenabet yatsam da hic bir sorun olmuyor.Iyi cin kotu cin tarzi seyler vardir.Iyi cinler de sevdikleri insanlarin yanina kotuleri yaklastirmiyor,Namazin bilmedigimiz bir cok faydasi var.Verebilecegim en iyi tavsiye odur.Namaz kilinan evleri bu kotu cinler hic sevmez.Ayni sekilde temiz evleri de sevmezler..Yataginizin da , ustunuzdekilerin de temizligine dikkat edin.

Merahabalar su karabasan hakkinda bazi bilgilerimi aktarmak istiyorum.Bunlar kotu kalpli diye tabir edilen cinlerdir.Aslinda bunlar kendi baslarina birsey yapamazlar.Muhakkak Allahin izniyle olan seylerdir.Bazi sebepleri vardir.Yatmadan once bazi dua ve sureler vardir bunlari okursan hic bir sey musallat olmaz.
Biz ona cin deriz tabi inancin varsa.Yoksa hic birsey diyemezsin.
Sevgili dostum maalesef cinler sizi esir almis bu anlattiginiz herkezin basina gelebilecek olaydir.Insanoglu uyuyunca nefsi vucudundan cikar ve hareket etmeye baslar bazi kotu niyetli cinler eger sizin nefsinizi yakalarsa birakmazlar.Siz bundan rahatsiz olsaniz bile sizi birakmazlar.Nefs vucudunuz fizik vucudunuza geri donemedigi icin, asla uyanamazsiniz, orda sesinizin cikmamasi gayet dogal cunku nefs vucud fizik vucudunun ozelliklerine sahip degildir .O anda goren nefs vucudunuzun gozleri fizik vucudunuzun degil
Karabasan denilen sey aslinda cinlerdir.Size musallat olmuslar.Cinler hakkinda gece vakti konusmayin.Kendilerinden konusulan yerlere gelirler.
Selam, cinler sizi karabasan adi verilen yontemle korkutmuslar.Bu olay herkezin basina gelen bir vakadir sakin korkmayin.Korktugunuzu anladiklari takdirde daha cok ustunuze gelecektir.En iyi cozum gece yatarken abdest alip namaz kilmaniz ve Ayetel Kursi okumanizdir.

Bu olay cinler tarafindan gerceklestiriliyor.Cinlerin seni SIKISTIRMASI gibi bir sey Korkacak bir sey yok .Karabasan esnasinda Felak ve Nas surelerini oku.Ben bir de boynumda Ayetel Kursi tasiyorum faydasi olabilir.

Ögrendigim kadariyla karabasan insana gorunen cin,Cinler normalde insana gorunmez ama istedikleri zaman yaparlar bunu.Fakat ne tur insanlara ne zaman ve nasil gorunurler kesin bilgiler yok.Insanlara fazla uzun sureli musallat olmadiklari biliniyor ama nedense size bu kadar uzun sure musaallat olmalari ilginc.Bundan kurtulmanin caresi var mi diyorsaniz, bir iki tane biliyorum uyup uymamak sizin elinizde
1-Cinlerden korunmak icin bir ayet var cin suresinin icinde .Onu bulup okumak ve mumkunse uzerinde tasimak.
2-Devamli fatiha,ihlas,nas ve felak surelerini okumak
3-Ozellikle Ayetel Kursi yi okumak.Sikintiya dustugunuzde ,karabasan geldiginde bunlari yaparsaniz sizden kacacaktir.Gecmis olsun.

KARABASAN GERCEGI

Uyandiginiz halde yataktan kalkamamaniz, bir guc tarafindan hareketlerinizin engellenmesi, kipirdayamamaniz yada konusamamaniz, bagirmaya calistiginiz halde sesinizin tum cabalamalariniza ragmen cikmamasi, bu sure zarfinda cesitli sesler ve halusunasyonlar gormeniz yani, halk arasinda Karabasan diye tabir edilen olay.
19 yasindaydim. O zamana kadar karabasanin ne adini ne sanini duymustum. Ilk yillar sesli ve goruntulu yogun bir sekilde yasadim. Ailecek panik icerisindeydik. Caresizlikten herkezin verdigi akli uygulamaya koyulduk.Bu arada cok komik olaylar da yasadim. Dortyol agizlarina sekerli sular doktum, yatagimin altinda kuranla uyudum o olmadi bicakla uyudum o olmadi makasla uyudum o da olmadi hocaya gittik bana muska yazdi. O olaydan sonra yogunluk azaldiysa da tam olarak kesilmedi.Cahil insanlar da degiliz ama nedense o zamanlar hic aklimiza bir psikologa danismak gelmedi . Cunku birazdan anlatacagim seyler cok mistik doga ustu olaylardi.

Her olay sonrasinda yataga oturup '' Neden Ben?'' diye aglardim. Ne yapmistim acaba.Neden boyle korkunc olaylar beni bulmustu.Bu konuyu her ne kadar arastirdiysam da bir sonuca ulasamamistim. Gorduklerim ruya miydi acaba? Kendimi cok tahlil ettim .Her defasinda gozlerim acik bulundugum mekani cok iyi gorebiliyordum. Fakat bir turlu ne hareket ediyor ne de bagirabiliyordum.Hadi hareket edip bagiramiyorum tamam ama o anda duydugum sesler ya da gordugum goruntuler beni zivanadan cikariyordu . Yasadiklarimi arkadaslarima anlattigimda pek inanan olmadi.Benim gibi karabasanlar tarafindan basilanina da rastlayamamistim. Bulundugum mekani degistirirsem belki yarari olur deyip yurtdisina ciktim olmadi evlendim yine olmadi. Dindar bir teyzemize bu konuyu anlattim. Teyze bana Kuran dan bazi ayetler okudu. O gunden sonra olaylar kesildi.Arasira yine bu olayi yasasamda eskisi gibi degil artik..

Cinlerden Korunma

Cinlerden korunmak için bir çok dindışı eylemler ve uygulamalar varsa da biz İslam dışına çıkmayı düşünmüyoruz.

Cinlerden korunmak için; İslam alimleri ve konunun uzmanları özellikle, bazı ayetlerin insanın üzerinde taşınmasında yarar bulduklarını belirtmişlerdir. Bu bir muska olabilir yada vefk şeklinde tanzim edilmiş olan bir maskot olabilir, veya bir tılsım olabilir, bir gümüş üzerine nakşedilmiş olabilir, ama mutlaka kişiler üzerlerinde taşımalıdır.
Ancak bedenine cin girmiş olan kişiye bu muska yada tılsımlar bir fayda vermez; zira önce bu cin yada perilerin bedenden çıkarılması gerekmektedir.
Buda ancak konunun uzmanı cinci hocalar tarafından yapılabilir. Piyasada bulunan sahte medyumlar, cinciler, hasta insanın bedeninden cinin ancak bedene acı vererek, yani kişiyi döverek cini çıkaracağını savunan cahillere kapılmamak gerekiyor. Hiç bir şekilde kişiye acı vererek bedenden cin çıkarılamaz.

Bu açıklamalardan sonra gelelim temiz olan bedenimizi cinlerden korumaya:
Şeklin ortalardaki boş olan kısımlarına niyet etmeli ve anne adınızla kendi adınızı yazmalısınız. Hidayet Allah'tandır...
bayturk
bayturk
Admin

http://bayturk.benimforum.org

- Similar topics